Inge Lund Nathan, 19242005 (aged 81 years)

Birth 1924

Alias
Inge Lund Lauritsen f. Nathan

Death of a husbandPoul Børge Valther Emborg Lauritsen
1996 (aged 72 years)

Death 2005 (aged 81 years)

Family with Poul Børge Valther Emborg Lauritsen
husband
19131996
Birth: May 16, 1913 22 18Holbergsgade 3, Aarhus Sct. Paul sogn
Death: 1996
herself
son
Poul Emborg Lauritsen
Poul Børge Valther Emborg Lauritsen + Elna Marie Jakobsen
husband
19131996
Birth: May 16, 1913 22 18Holbergsgade 3, Aarhus Sct. Paul sogn
Death: 1996
partner’s partner
step-son
John Emborg Lauritsen
step-daughter
Inge Lise Emborg Lauritsen
Shared note

Inge Lund Nathan

alias Inge Lund Lauritsen f. Nathan

Født: 1924.

Gift 1943: Enkemand Poul Børge Valther Emborg Lauritsen gifter sig i 1943 med Inge Lund Nathan (1924-2005).

Barn: Poul Børge Valther Emborg Lauritsen og hustru Inge Lund Lauritsen får sammen en søn. Kilde: Poul Emborg Lauritsen.

Død 2005: Inge Lund Lauritsen f. Nathan dør i 2005, ca. 81 år gl.