Anne-Grete Klarskov Petersen, 19492006 (aged 56 years)

Name
Anne-Grete Klarskov /Petersen/
Birth December 22, 1949 27 24
Alias
Anne-Grete Klarskov Rasmussen f. Petersen

MarriageFrode RasmussenView this family

Birth of a half-brotherCarsten Birkegaard Henriksen
August 1, 1959 (aged 9 years)
Death of a fatherPoul Tonny Keld Klarskov Petersen

Burial of a motherBodil Marie Hansen
February 23, 1993 (aged 43 years)
Death of a motherBodil Marie Hansen
February 23, 1993 (aged 43 years)
Burial of a half-brotherCarsten Birkegaard Henriksen
2000 (aged 50 years)

Death of a half-brotherCarsten Birkegaard Henriksen
2000 (aged 50 years)

Death of a husbandFrode Rasmussen
about 2002 (aged 52 years)

Death November 2006 (aged 56 years)

Burial November 14, 2006 (aged 56 years)

Family with parents
father
mother
19251993
Birth: April 9, 1925Udby, Stege Landsogn
Death: February 23, 1993Horsevænget, Rødovre
brother
Niels Aage Klarskov
herself
19492006
Birth: December 22, 1949 27 24Sygehuset, Vordingborg sogn
Death: November 2006
Mother’s family with Villy Christen Henriksen
step-father
Villy Christen Henriksen og Hildur Dohlmann - St. Hans aften 1953
19161997
Birth: October 23, 1916 33 33Tornemark Mark, Fyrendal sogn
Death: August 5, 1997Horsevænget, Rødovre
mother
19251993
Birth: April 9, 1925Udby, Stege Landsogn
Death: February 23, 1993Horsevænget, Rødovre
half-brother
19592000
Birth: August 1, 1959 42 34Risbjerg sogn, Hvidovre
Death: 2000
half-sister
Lise-Lotte Henriksen
half-brother
Kurt Henriksen
half-brother
Kim Henriksen
Mother’s family with Poul Viggo Vilhelmsen
step-father
1924
Birth: January 21, 1924Gørlev sogn, Holbæk amt
Death:
mother
19251993
Birth: April 9, 1925Udby, Stege Landsogn
Death: February 23, 1993Horsevænget, Rødovre
half-brother
Arne Birkegaard Hansen
Family with Frode Rasmussen
husband
herself
19492006
Birth: December 22, 1949 27 24Sygehuset, Vordingborg sogn
Death: November 2006
Marriage Marriage
Shared note

Anne-Grete Klarskov Petersen

alias Anne-Grete Klarskov Rasmussen f. Petersen

Født: 22-12-1949 på Sygehuset, Vordingborg sogn og døbt 05-02-1949 i Vordingborg kirke - datter af chauffør Poul Tonny Keld Klarskov Petersen, f. 18-11-1922 i Skt. Johannes sogn, Kbh., og hustru Bodil Marie Hansen, f. 09-04-1925 i Stege landsogn, boende Algade 125, 1. sal, Vordingborg. Forældrene viet 28-09-1947 i Stege kirke. Kilde: KB-opslag 144, nr. 103. Vordingborg sogn. K.M. https://www.sa.dk/ao-soegesider/da/billedviser?bsid=159056#159056,26740719

Gift: Frode Rasmussen gifter sig med Anne-Grete Klarskov Petersen. Parret bliver siden skilt.

Børn: en datter og en søn.

Død nov 2006. Anne-Grete Klarskov ?? dør nov. 2006 og bliver begravet 14. nov. 2006.