Ellen Juulmann, 19051948 (aged 43 years)

Birth April 4, 1905

Alias
Ellen Harboe f. Juulmann

MarriageHelge HarboeView this family
April 17, 1935 (aged 30 years)

Death August 28, 1948 (aged 43 years)

Family with Helge Harboe
husband
18911977
Birth: April 1, 1891 30 28Århus Sankt Pauls sogn
Death: April 8, 1977
herself
Marriage MarriageApril 17, 1935
Helge Harboe + Martha Heesker
husband
18911977
Birth: April 1, 1891 30 28Århus Sankt Pauls sogn
Death: April 8, 1977
partner’s partner
18901931
Birth: December 20, 1890Hamborg, Tyskland
Death: September 26, 1931
step-son
Erik Halfdan Harboe
step-son
Thorkild Werner Harboe
Helge Harboe + Karen Margrethe Schmidt
husband
18911977
Birth: April 1, 1891 30 28Århus Sankt Pauls sogn
Death: April 8, 1977
partner’s partner
19131988
Birth: February 11, 1913 42 32Vodroffsplads 14, Frbg.
Death: June 17, 1988
Marriage MarriageAugust 11, 1949
Shared note

Ellen Juulmann

alias Ellen Harboe f. Juulmann

Født: 04-04-1905

Gift 17-04-1935: Enkemand Helge Harboe gifter sig 17-04-1935 med Ellen Juulmann.

Død 28-08-1948: Ellen Harboe f. Juulmann dør 28-08-1948, 43 år gl.

Kilde: Side 86, nr. 64 i Slægtsbog for pastor N. M. Harboes og hustru Anna f. Truchs' descendenter - Slægterne Harboe fra Skælskør og Rasmusen fra Korsør af Kirsten Borg m.fl. (3. udgave 1971)