Carl Bischoff, 18831883 (aged 0 days)

Birth February 16, 1883 38 31
Alias
tvilling

Hjemmedøbt February 16, 1883 (aged 0 days)
Birth of a brotherDreng Bischoff
February 16, 1883 (aged 0 days)
Death of a brotherDreng Bischoff
February 16, 1883 (aged 0 days)
Death February 16, 1883 (aged 0 days)
Burial February 19, 1883 (3 days after death)
Family with parents
father
18441923
Birth: March 3, 1844 36 24Maribo
Death: May 1, 1923Nysted
mother
Marriage MarriageDecember 7, 1879Nysted kirke
13 months
elder sister
18801957
Birth: December 29, 1880 36 29Nysted
Death: June 25, 1957
14 months
elder brother
18821962
Birth: February 28, 1882 37 30Nysted
Death: July 18, 1962Statshospitalet, Vordingborg
1 year
twin brother
18831883
Birth: February 16, 1883 38 31dødfødt i Nysted
Death: February 16, 1883Nysted
himself
18831883
Birth: February 16, 1883 38 31Nysted
Death: February 16, 1883Nysted
22 months
younger sister
18841957
Birth: November 26, 1884 40 33Nysted
Death: December 3, 1957Skovbakken 3, Virum
20 months
younger brother
18861942
Birth: July 27, 1886 42 35Nysted
Death: June 12, 1942Nysted
21 months
younger brother
18881915
Birth: April 12, 1888 44 37Nysted
Death: February 16, 1915Rigshospitalet, Kbh.
21 months
younger sister
18891957
Birth: December 19, 1889 45 38Nysted
Death: April 13, 1957Nykøbing Falster Sygehus
4 years
younger sister
Shared note

ID 30-2c3: Carl Bischoff

- tvilling

Født: 16-02-1883 i Nysted. Hjemmedøbt samme dag. Og død samme dag - garver (ID 30-2c) Frederik Vilhelm Bischoff og hustru Vilhelmine Henriette Lovise f. Wieder, i Nysted. Forældrene viet 07-12-1879 i Nysted kirke. Kilde: KB-opslag 69, nr. 5, side 130. Nysted. År 1868-1889. KB_617_2_011_K03-18-A.

Død 16-02-1883: Carl Bischoff død 16-02-1883 i Nysted, 14 timer gl. Begravet 19-02-1883 på Nysted kirkegård. Kilde: KB-opslag 8. Nysted. År 1878-1891. KB_617_2_013_K01-08-A.