Frida Gertrud Hauptmann,

Name
Frida Gertrud /Hauptmann/
Birth

Alias
Frida Gertrud Bischoff f. Hauptmann

MarriageHans Georg BischoffView this family
before 1915

Death of a husbandHans Georg Bischoff
February 16, 1915
Burial of a husbandHans Georg Bischoff
February 22, 1915
Death

Family with Hans Georg Bischoff
husband
18881915
Birth: April 12, 1888 44 37Nysted
Death: February 16, 1915Rigshospitalet, Kbh.
herself
Marriage Marriagebefore 1915
Shared note

Frida Gertrud Hauptmann

alias Frida Gertrud Bischoff f. Hauptmann

Gift: Ungkarl, handelsgartner i Skælskør, Hans Georg Bischoff gifter sig med Frida Gertrud Hauptmann. Kilde: Hans død i 1915, 26 år gl. Sidste fælles bopæl: Skælskør.