Kirstine Gudmundsen, 1853

Birth

Alias
Kirstine Liunge f. Gudmundsen

MarriageMads Frederik LiungeView this family
about 1850

Birth of a daughterGudmundine Eleonora Amalie Liunge
April 26, 1851
Christening of a daughterGudmundine Eleonora Amalie Liunge
July 20, 1851
Death about 1853
Family with Mads Frederik Liunge
husband
18161857
Birth: August 15, 1816 34 25Køng by og sogn, Hammer, Præstø amt
Death: August 6, 1857Trinitatis sogn, Kbh.
herself
Marriage Marriageabout 1850
16 months
daughter
1851
Birth: April 26, 1851 34Nørrebro 171, Kbh.
Death:
Mads Frederik Liunge + Christine Jensen
husband
18161857
Birth: August 15, 1816 34 25Køng by og sogn, Hammer, Præstø amt
Death: August 6, 1857Trinitatis sogn, Kbh.
partner’s partner
18151848
Birth: about 1815
Death: after 1848muligvis i Ringsted
Marriage MarriageMay 23, 1846Herlufmagle kirke, Tybjerg herred
2 years
step-son
18481928
Birth: September 29, 1848 32 33Ringsted
Death: January 12, 1928Kommunehospitalet, Kbh.
Mads Frederik Liunge + Maren Pedersen
husband
18161857
Birth: August 15, 1816 34 25Køng by og sogn, Hammer, Præstø amt
Death: August 6, 1857Trinitatis sogn, Kbh.
partner’s partner
1825
Birth: about 1825Kastrup sogn, Hammer h, Præstø amt
Death:
Marriage MarriageFebruary 19, 1854Frederiksberg kirke
16 months
step-son
1855
Birth: June 19, 1855 38 30København, Trinitatis sogn
Death:
Shared note

Kirstine Gudmundsen

alias Kirstine Liunge f. Gudmundsen

Født: (?)

Gift ca. 1850 (?): Enkemand Mads Frederik Liunge gifter sig med Kirstine Gudmundsen, død formentlig i 1853 i København.

Død: ca. 1853 i Kbh.