Hansine Louise Hansen, 1864

Birth about 1864

Alias
Hansine Louise Møller f. Hansen

MarriageLaurits Carl MøllerView this family
about 1885 (aged 21 years)

Birth of a sonJørgen Johan Friman Møller
August 14, 1887 (aged 23 years)
Christening of a sonJørgen Johan Friman Møller
September 4, 1887 (aged 23 years)
Marriage of a childJørgen Johan Friman MøllerElise Amalie Marie SonntagView this family
May 11, 1913 (aged 49 years)
Death

Shared note

Hansine Louise Hansen

alias Hansine Louise Møller f. Hansen

Født: ca. 1864

Gift ca. 1885: Laurits Carl Møller, sadelmager gifter sig med Hansine Louise Hansen. Kilde: Sønnen Jørgen Johan Friman Møller's fødsel 14-08-1887 og dåb 04-09-1887 i Roskilde Domkirke

Enkefru Hansine Møller er fadder/gudmor ved sit barnebarn (ID 14-6c2) Tage Frimand Møller's dåb den 07-05-1916 i Sorø kirke Faddere: Enkefru Hansine Møller og (ID 14-1) fhv. sadelmager Lorentz Boie Correll i Sorø samt barnets forældre.