Olga Vibeke Hansen, 19142005 (aged 90 years)

Birth July 14, 1914
Alias
Olga Vibeke Kjær f. Hansen

Christening August 30, 1914 (aged 1 month)
Birth of a daughterAase Holst Kjær
March 12, 1933 (aged 18 years)
Christening of a daughterAase Holst Kjær
April 30, 1933 (aged 18 years)
Birth of a daughterInge Holst Kjær
March 6, 1942 (aged 27 years)
Christening of a daughterInge Holst Kjær
May 31, 1942 (aged 27 years)
Death of a husbandEjvind Holst Kjær
July 26, 1948 (aged 34 years)

Death of a daughterAase Holst Kjær
December 8, 1987 (aged 73 years)

Death of a daughterInge Holst Kjær
January 15, 1997 (aged 82 years)

Death January 30, 2005 (aged 90 years)

Family with Ejvind Holst Kjær
husband
19111948
Birth: January 12, 1911 43 35Gørlev by og sogn
Death: July 26, 1948
herself
19142005
Birth: July 14, 1914Kongensstræde 50, Fredericia
Death: January 30, 2005
daughter
19331987
Birth: March 12, 1933 22 18Sundby sogn
Death: December 8, 1987
son
Hans Christian Holst Kjær
daughter
Bente Holst Kjær
daughter
19421997
Birth: March 6, 1942 31 27Bloustrødvej 7, Usserød, Hørsholm sogn
Death: January 15, 1997
Shared note

Olga Vibeke Hansen

alias Olga Vibeke Kjær f. Hansen

Født: 14-07-1914 på Kongensstræde 50, Fredericia Michaelis sogn og døbt 30-08-1914 i Fredericia Trinitatis kirke - datter af sergent Niels Hansen på 32 år og hustru Sophie Marie f. Olsen på 25 år. Kilde: KB-opslag 154, nr. 30. Fredericia Michaelis sogn. År 1910-1917. KB_1892_C461_G_016_0153a-FK.

Gift 23-10-1932: Ungkarl, Ejvind Holst Kjær, vulkanisør i Gørlev (f. 12-01-1911 i Gørlev, søn af tømrermester Hans Christian Kjær og hustru Dagmar Amalie f. Christensen) gifter sig 23-10-1932 i Sundby kirke, Kbh. med pige Olga Vibeke Hansen, defektrice, boende Ulrik Birks Alle 1, Kbh. (f. 14-07-1914 i Fredericia, datter af sergent Niels Hansen og hustru Sophie Marie f. Olsen). Forlovere: Brudgommens far, Gørlev. Brudens far, Ulrik Birks Alle 1, Kbh. Kilde: KB-opslag 8, nr. 124. Sundby s. Sokkelund h. Kbhvns. a. År 1932-1940. KB_1892_044_3_056_0005a-V

Død 30-01-2005: Olga Vibeke Kjær f. Hansen dør 30-01-2005, 90 år gl. Kilde: studepranger.dk