Petrine Christiane Bavn, 1870

Name
Petrine Christiane /Bavn/
Birth

Alias
Petrine Christiane Westergaard f. Bavn

MarriageWillads WestergaardView this family

Death of a husbandWillads Westergaard
March 24, 1851
Burial of a husbandWillads Westergaard
March 31, 1851
Death January 13, 1870

Family with Willads Westergaard
husband
17941851
Birth: July 18, 1794 34 20Brønshøj præstegård, Brønshøj sogn
Death: March 24, 1851Fredericia Michaelis sogn
herself
Marriage Marriage
Shared note

Petrine Christiane Bavn

alias Petrine Christiane Westergaard f. Bavn

Gift: Villads Westergaard gifter sig med Petrine Christiane Bavn

Død 13-01-1870: Petrine Christiane Westergaard f. Bavn, enke efter Villads Westergaard, dør 13-01-1870.

Dødsannoncer:

Westergaard, Villads, Oberstløjtnant, 24.3.51 i Fredericia (Petrine Christiane). B 77

Westergaard, Petrine Christiane, f. Bavn, (læs: enke efter Villads Westergaard) E. e-V. WT., 13.1.70. B 12

Kilde: rosekamp.dk