Paula Louise Cathrine Benneballe, 18981944 (aged 45 years)

Name
Paula Louise Cathrine /Benneballe/
Birth October 3, 1898
Alias
Paula Louise Cathrine Kampmann f. Benneballe

MarriageHack KampmannView this family

Death 1944 (aged 45 years)
Family with Hack Kampmann
husband
18831951
Birth: July 1, 1883 30 29Ryesgade 11, Århus domsogn
Death: January 2, 1951Christiansø, Bornholm Sønder h.
herself
18981944
Birth: October 3, 1898Christiansø, Bornholm Sønder h.
Death: 1944Christiansø, Bornholm Sønder h.
Marriage MarriageChristiansø, Bornholm Sønder h.
Shared note

Paula Louise Cathrine Benneballe

alias Paula Louise Cathrine Kampmann f. Benneballe

Født: 03-10-1898 på Christiansø, Christiansø sogn, Bornholm Sønder herred - datter af kutterfører Richard Benneballe og hustru Bertha Johanne Kirsch.

Gift 30-08-1927: Hack Kampmann gifter sig 30-08-1927 på Christiansø med Paula Louise Cathrine Benneballe. Kilde: Axel Nørlit, Supplement 1965 til Slægten Kampmanns Stamtavle

Død 1944: Paula Louise Cathrine Kampmann f. Benneballe dør i 1944 på Christiansø. Kilde: Axel Nørlit, Supplement 1965 til Slægten Kampmanns Stamtavle