Maren Kirstine Hansen,

Birth

Alias
Maren Kirstine Thomsen f. Hansen og Maren Kirstine Jensen f. Hansen

MarriageJens Alfred JensenView this family
after November 1929

Death of a husbandJens Alfred Jensen
July 10, 1938
Burial of a husbandJens Alfred Jensen
July 15, 1938
Death

Family with Jens Alfred Jensen
husband
18831938
Birth: March 8, 1883 19 23Valby, Hvidovre sogn
Death: July 10, 1938Kommunehospitalet, Kbh.
herself
Marriage Marriageafter November 1929
Jens Alfred Jensen + Cathrine Marie Jensen
husband
18831938
Birth: March 8, 1883 19 23Valby, Hvidovre sogn
Death: July 10, 1938Kommunehospitalet, Kbh.
partner’s partner
1884
Birth: June 17, 1884 31Den Kgl. Fødselsstiftelse, Kbh.
Death:
Marriage MarriageOctober 18, 1903Kristkirken, Kbh.
Divorce DivorceNovember 4, 1929
21 months
step-daughter
1905
Birth: June 28, 1905 22 21Lille Ørstedsvej 20, Valby
Death:
7 years
step-daughter
1912
Birth: February 24, 1912 28 27Lille Ørstedsvej 28, Valby
Death:
3 years
step-daughter
1914
Birth: September 30, 1914 31 30Lille Ørstedsvej 28, 1. sal, Valby i Timotheus sogn
Death:
4 years
step-son
19181992
Birth: September 9, 1918 35 34Valby
Death: April 25, 1992Hvidovre
5 years
step-son
19231923
Birth: April 16, 1923 40 38Lille Ørstedsvej 28, Valby i Timotheus sogn
Death: April 28, 1923Lille Ørstedsvej 28, Valby i Timotheus sogn
Shared note

Maren Kirstine Hansen

alias Maren Kirstine Thomsen f. Hansen og Maren Kirstine Jensen f. Hansen

Gift 2.g. efter nov. 1929: Fraskilt bryggeriarbejder Jens Alfred Jensen gifter sig med Maren Kirstine Thomsen f. Hansen. Kilde: Ægtefælles død.