Karen Grethe Jensen, 1914

Birth September 17, 1914
Alias
Karen Grethe Seitzberg f. Jensen

Occupation
Kassererske i 1941

Death

Family with Oskar Viggo Seitzberg
husband
1913
Birth: March 13, 1913 26 29Espergærde, Tikøb sogn
Death:
herself
daughter
Tove Lis Seitzberg
son
Jes Seitzberg
Shared note

Karen Grethe Jensen

alias Karen Grethe Seitzberg f. Jensen

Født: 17-09-1914 i Sorø købstad

Erhverv: Kassererske i 1941

Gift 23-12-1942: Oskar Viggo Seitzberg, f. 13-03-1913 i Tikøb sogn, Frederiksborg amt, gifter sig borgerligt den 23-12-1942 i Lyngby kommune med kasserske Karen Grethe Jensen, f. 17-09-1914 i Sorø købstad. Kilde: Datteren Tove Lis Seitzberg's fødsel.